EMDR Terapisi | Empati Psikoterapi ve Cinsel Terapi Merkezi

EMDR Terapisi

Kocaeli Empati Psikoterapi Merkezi-EMDR Terapisi

Biyolojik olarak duygular sağ beyinde bulunur. Kişi yaşadığı bir olayı ve hissettiklerini paylaştığı zaman sağ beyindeki duyguyu dile dökerek sol beyine aktarır. Bu durum duygunun sağ beyinde yaptığı baskıyı azaltır ve yeniden şekillenmesini sağlar ve insanı rahatlatır.

Zamanla yaşantılar sonucu biriken veya aniden ortaya çıkan (travma) duygular sağ beyinde ciddi baskı uygular, bu durumda ruh sağlığını olumsuz etkiler. Bu duyguların bazılarını paylaşmak ve aşmak zordur, uzun bir süreç gerektirir.

EMDR kişinin yaşadığı duygu yükünü en kısa sürede ve en az rahatsızlık verecek şekilde hissettirerek sağ beyinden sol beyine aktararak yeniden şekillenmesini sağlar. Bu göz hareketleriyle olmakla birlikte el hareketleriyle de yapılabilir.

Korkular başta olmak üzerek, olumlu yaşantıların sağlanması, sınav stresinin azaltılması gibi alanlarda da kullanılır.

Etiketler: İzmit EMDR, Kocaeli EMDR Terapisi, Gölcük EMDR Terapisti, İzmit Duygusal Rahatlama Terapisi, İzmit Sınav Kaygısı Terapisi, Gölcük Sınav Kaygısı Terapisti

İletişim ve Randevu

Hizmetlerimiz doğrultusunda psikolojik bir desteğe ihtiyacınız var ise eğer, bir telefon uzağınızdayız. Sizde çözüme kavuşan danışanlarımız arasına katılın.
Tel : 0 (532) 012 3714